Dziś jest piątek 05.03.2021 , Imieniny :  Aurory, Fryderyka, Oliwii

Przejdź do

Katalog firm Tablica Ogłoszeń Komunikacja

Turystyczne szlaki rowerowe :

  • niebieski - odcinek: Podłęcze - Czersk,  Rowerowy Szlak Wisły o dł. 13 km
  • zielony - odcinek Baniocha - Wilczynek - Góra Kalwaria o dł. 16 km


Szlaki zostały zarchiwizowane i umieszczone w centralnej bazie danych PTTK.


  • nowy szlak rowerowy Wokół Gminy – czerwony, zaczyna się i kończy przed Ratuszem. Powiązany jest częściowo z wyznaczonymi już wcześniej trasami rowerowymi prowadzącymi z Warszawy przez Górę Kalwarię do Czerska.

    Trasa podzielona jest na odcinki prowadzące przez urokliwe przyrodniczo okolice, proponując krótkie postoje w miejscach interesujących pod względem historycznym. Na terenie miasta są to najciekawsze zabytki oraz miejsca pamięci narodowej, miejsca związane z historią społeczności żydowskiej. Przez teren gminy szlak został tak poprowadzony, aby jak najwięcej interesujących obiektów i miejsc znalazło się na trasie. Turysta jadący tym szlakiem odwiedzi pola bitew jakie toczyły się w okolicy Góry Kalwarii. Zwiedzi liczne mogiły żołnierzy z lat pierwszej wojny światowej. Obejrzy zabytkowe kościoły, kapliczki przydrożne, dwory, stare cmentarze.

    Szlak został poprowadzony głównie leśnymi duktami, tak aby poznać również walory przyrodnicze i krajobrazowe gminy – piękne widoki na dolinę Wisły z wysokości skarpy wiślanej, pomniki przyrody, zabytkowe założenia parkowe.

    Poza głównym szlakiem o długości 54 km, wyznaczona jest również trasa łącznikowa – czarna, o długości 6,2 km.

 

Mapa serwisu Strona główna Nota prawna Polityka prywatności

1 odsłon serwisu od 9 marca 2005