Dziś jest piątek 05.03.2021 , Imieniny :  Aurory, Fryderyka, Oliwii

Przejdź do

Katalog firm Tablica Ogłoszeń Komunikacja

Strategia rozwoju

Mamy Strategię Rozwoju! Na ostatniej, w tej kadencji samorządu, 50-tej Sesji Rady Miejskiej przyjęty został bardzo ważny dokument dla gminy - Strategia Zrównoważonego Rozwoju.

Powstała ona w wyniku wielomiesięcznej pracy zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele: samorządu gminy, organizacji społecznych, zakładów pracy naszej gminy, wielu instytucji lokalnych i liderzy różnych środowisk naszej gminy. Jak w żadnej gminie uczestniczyło w opracowaniu ponad 100 osób. 

Na ostatniej, w tej kadencji samorządu, 50-tej Sesji Rady Miejskiej przyjęty został bardzo ważny dokument dla gminy - Strategia Zrównoważonego Rozwoju.

Powstała ona w wyniku wielomiesięcznej pracy zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele: samorządu gminy, organizacji społecznych, zakładów pracy naszej gminy, wielu instytucji lokalnych i liderzy różnych środowisk naszej gminy. Jak w żadnej gminie uczestniczyło w opracowaniu ponad 100 osób. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy.

Główne założenie Strategii to zapewnienie wysokiego poziomu życia mieszkańcom.

Określone zostały najważniejsze cele i zadania, które trzeba wykonać aby poprawić warunki życia w naszej gminie. Sukcesywna i konsekwentna realizacja Strategii doprowadzić powinna do przekształcenia naszego miasta i gminy w prężny ośrodek gospodarczo-turystyczny, przyjazny mieszkańcom i środowisku, bezpieczny i gościnny. Efekty wdrażania Strategii powinny być widoczne już w najbliższych latach. Jednak realizacja przedstawionej wizji rozwoju gminy wymaga dużego zaangażowania nie tylko władz samorządowych, ale również wszystkich jego mieszkańców.

Wiek XXI stawia przed nami nowe wyzwania, którym powinniśmy sprostać oraz nowe szanse, które powinniśmy wykorzystać.

JAGODA MINICZ-POSŁUSZNA
PEŁNOMOCNIK BURMISTRZA
DS. PROMOCJI

treść strategii dostępna na stronie www.bip.gorakalwaria.pl po hasłem: "Zamierzenia działań władzy ustawodawczej oraz wykonawczej"

Mapa serwisu Strona główna Nota prawna Polityka prywatności

1 odsłon serwisu od 9 marca 2005