Dziś jest poniedziałek 08.03.2021 , Imieniny :  Beaty, Juliana, Wincentego

Przejdź do

Katalog firm Tablica Ogłoszeń Komunikacja

COMMUNIO GRAPHIS  

Communio Graphis powstała w Górze Kalwarii w 1991 roku. Opiekunem i naszym nauczycielem jest od samego początku artysta plastyk Stefan Paweł Lisowski. To dzięki niemu tworzymy od ponad 10 lat odnosząc znaczące sukcesy.
Około 20 tyś. osób obejrzało 41 naszych wystaw zbiorowych i 15 indywidualnych. Takie wystawy, jak np. wystawa sztuki sakralnej "Kapliczka przydrożna" w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce stała się trwałą wizytówką Communio Graphis. Niewątpliwym atutem naszej twórczości jest różnorodność form plastycznych w jakich się wypowiadamy t.j. rzeźba, malarstwo, rysunek, fotografia, tkanina artystyczna.
W obecnej pracowni przy ul. Pijarskiej 40 organizowane były również wystawy zaprzyjaźnionych z naszą grupą artystów: Anny Lisowskiej, Zbigniewa Czajkowskiego, Brunona Nastały i Leokadii Nastały.
Niezależnie od działalności artystycznej prowadzimy również zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Bierzemy udział jako jurorzy i konsultanci w konkursach plastycznych dla organizowanych na terenie naszego miasta.
W listopadzie 2002 część członków grupy wstąpiła do Związku Plastyków. Ze względu na ogromny dorobek artystyczny naszej grupy zaproponowano nam utworzenie w Górze Kalwarii Delegatury Związku Plastyków. Prezesem Delegatury został wybrany artysta plastyk Stefan Paweł Lisowski.
Zapoczątkowało to nowy etap naszej działalności.


STEFAN PAWEŁ LISOWSKI
Wólka Dworska 68b
05-530 Góra Kalwaria
tel. (0 22) 727 15 25


Stefan Paweł Lisowski absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studia rozpoczął w roku 1952 na Wydziale Rzeźby w pracowni prof. Mariana Wnuka uzyskując dyplom w roku 1958.]

Poza rzeźbą, malarstwem, medalierstwem, ceramiką, grafiką, projektowaniem sprzętu liturgicznego - kolejną pasją jest pedagogika.

W latach 1958-1969 pracował w Państwowym Liceum Techniki Teatralnej w Warszawie, a od 1969r prowadzi zajęcia w Państwowym Ognisku Artystycznym.

Otaczają go artyści i ci którzy chcą nimi zostać chłoną subtelne wskazówki poznając arkana sztuki. Otoczony młodzieżą zawsze ma czas dla innych dzieląc się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Zawsze z pokorą wobec sztuki.

W malarstwie pełnym ekspresji jest przede wszystkim kolorystyką. To kolor emanuje, tworzy obrazy odróżniające się od prac innych twórców.

Od 1991r jest założycielem i opiekunem grupy "Communio Graphis" wspierając swoimi umiejętnościami, doświadczeniem a także siłą ducha twórców z Góry Kalwarii.

W twórczości chętnie nawiązuje do tematów sakralnych. Brał udział w wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach. Jest również zapraszany na Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe w charakterze konsultanta. Jest m. in. autorem prac:
- projekt sztandaru Miasta i Gminy Góra Kalwaria
- projekt herbu powiatu Piaseczno

Mapa serwisu Strona główna Nota prawna Polityka prywatności

1 odsłon serwisu od 9 marca 2005